Fundacja DROGA - CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

NASZ ZESPÓŁ

__LEKARZE SPECJALIŚCI PSYCHIATRII:

Katrzyna Franelak-Cywińska - Lekarz specjalista psychiatra. Psychoterapeta uzależnień. Kompetencje zawodowe zdobywała w stacjonarnym ośrodku terapii uzależnień Wolmed.

Piotr Dunal - Lekarz specjalista psychiatrii. Psychoterapeuta z certyfikatem SNP PTP. Oprócz podejścia biologicznego i farmakoterapii chorób i zaburzeń psychicznych, specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych m.in. z zaburzeniami nerwicowymi, objawami lękowymi, psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości oraz depresyjnymi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami narażonymi na stres jak i przejawiającymi zaburzenia adaptacyjne. Interesuje się również rehabilitacją społeczną osób z rozpoznanymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Oliwia Sztwiertnia - Lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji. Posiada kompetencje również w innych specjalnościach. Zdobywała kwalifikacje jako lekarz pogotowia, podstawowej opieki medycznej oraz lekarz w ośrodku terapii uzależnień. Rezydenturę odbyła w Klinice Paychiatrii i Psychoterapii w Katowicach-Ochojcu. Praktykowała zarówno na dziennym, jak i na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

__PSYCHOLOGOWIE I PSYCHOTERAPEUCI:

Katarzyna Urbańczyk - Psycholog. Pracownik socjalny. Terapeuta uzależnień. Prowadzi terapię w języku rosyjskim. Prezes Zarządu Fundacji, kierownik zespołu terapetycznego.

Ilona Bednarz - Psycholog. Psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Posiada certyfikat psychoterapeuty PTTPB. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, uczestniczyła oraz nadal uczestniczy w licznych szkoleniach dodatkowych stale podnosząc kwalifikacje zawodowe. Specjalizuje się w psychoterapii osób dorosłych.

Patrycja Curyło-Sikora - Psycholog. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeuta – ukończone całościowe czteroletnie szkolenie z psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiada uprawnienia do prowadzenia mediacji rodzinnych. Specjalizuje się w zagadnieniach z obszaru psychologii klinicznej oraz zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej promocji zdrowia. Pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Marta Kostuś - Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu dialogu motywującego w pracy indywidualnej i grupowej z pacjentami uzależnionymi oraz ich bliskimi. Ukończyła kursy Polskiego Języka Migowego i Systemu Języka Migowego, prowadzi terapię również w języku angielskim.

Kamila Rejowska - Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu.

Iwona Krzywiecka-Feliksik - Psycholog. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certfikatu.

Dominika Sztukowska - Psycholog, Specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta w Katowickim Instytucie Psychoterapii
Absowentka szkoleń w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Krótkoterminowej. Biegły sądowy w Sądzie Okręgowym w Katowicach.

Joanna Sawczuk - psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta w stylu zintegrowanym w trakcie certyfikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Ukończyła szkolenie w zakresie uzależnień behawioralnych  oraz szkolenie w zakresie treningów umiejętności/ zachowań społecznych. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi ,współuzależnionymi oraz z osobami DDA. Pracuje z osobami z zaburzeniami osobowości, z depresją i nerwicami. Zajmuje się dorosłymi i młodzieżą od 14 roku życia , prowadzi terapię par oraz terapie rodzinne.

Dominika Skiba - psycholog

Olena Melnykova - Psycholog. Psychoterapeuta z certyfikatem Kijowskiego Instytutu Terapii Behawioralno Poznawczej. Prowadzi terapię w języku ukraińskim.

Ewa Krytowska - Magister pedagogiki. Specjalista psychoterapii uzależnień Krajowego. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, prowadzi terapie małżeńską i terapię par. Specjalista II stopnia w zawodzie pracownik socjalny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest stałym mediatorem sądowym, posiada uprawnienia do prowadzenia mediacji karnych i rodzinnych oraz w sprawach w nieletnich. Jest ekspertem sądowym ds. w sprawie zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych. Koordynuje programy edukacji dorosłych w ramach ERASMUS + i POWER.

Mirosław Migas - Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista psychotrapii uzależnień Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii.

Krzysztof Trela - Absolwent Wydziału Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył również specjalistyczne studia na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS - Szkoła Zintegrowanej Psychoterapii Uzależnień – specjalista terapii uzależnień w trakcie certyfikacji.

Wiola Spyra - Ukończyła Krakowską Szkołę Terapii Uzależnień. Uzaczestniczyła w szkoleniach z zakresu Dialogu Motywującego oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Instruktor terapii uzależnień w trakcie specjalizacji.