Fundacja DROGA - CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

NASZ ZESPÓŁ

__LEKARZE SPECJALIŚCI PSYCHIATRII:

Katrzyna Franelak-Cywińska - Lekarz specjalista psychiatra. Psychoterapeta uzależnień. Kompetencje zawodowe zdobywała w stacjonarnym ośrodku terapii uzależnień Wolmed. 

Piotr Dunal - Lekarz specjalista psychiatrii. Psychoterapeuta z certyfikatem SNP PTP. Oprócz podejścia biologicznego i farmakoterapii chorób i zaburzeń psychicznych, specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych m.in. z zaburzeniami nerwicowymi, objawami lękowymi, psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości oraz depresyjnymi. Posiada doświadczenie w pracy z osobami narażonymi na stres jak i przejawiającymi zaburzenia adaptacyjne. Interesuje się również rehabilitacją społeczną osób z rozpoznanymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Oliwia Sztwiertnia - Lekarz psychiatra w trakcie specjalizacji. Posiada kompetencje również w innych specjalnościach. Zdobywała kwalifikacje jako lekarz pogotowia, podstawowej opieki medycznej oraz lekarz w ośrodku terapii uzależnień. Rezydenturę odbyła w Klinice Paychiatrii i Psychoterapii w Katowicach-Ochojcu. Praktykowała zarówno na dziennym, jak i na zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

__PSYCHOLOGOWIE I PSYCHOTERAPEUCI:

Katarzyna Urbańczyk - Psycholog. Pracownik socjalny. Terapeuta uzależnień. Prowadzi terapię w języku rosyjskim. Prezes Zarządu Fundacji, kierownik zespołu terapetycznego.

Radosław Grzegórzko - Psycholog. Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, pracujący głównie w nurcie psychodynamicznym. Ukończył czteroletnie całościowe szkolenie z psychoterapii atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz szkolenie trenera warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA), Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Psychologii Uzależnień (Society of Addiction Psychology).

Ilona Bednarz - Psycholog. Psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Posiada certyfikat psychoterapeuty PTTPB. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, uczestniczyła oraz nadal uczestniczy w licznych szkoleniach dodatkowych stale podnosząc kwalifikacje zawodowe. Specjalizuje się w psychoterapii osób dorosłych.

Patrycja Curyło-Sikora - Psycholog. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychoterapeuta – ukończone całościowe czteroletnie szkolenie z psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiada uprawnienia do prowadzenia mediacji rodzinnych. Specjalizuje się w zagadnieniach z obszaru psychologii klinicznej oraz zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej promocji zdrowia. Pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Marta Kostuś - Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu dialogu motywującego w pracy indywidualnej i grupowej z pacjentami uzależnionymi oraz ich bliskimi. Ukończyła kursy Polskiego Języka Migowego i Systemu Języka Migowego, prowadzi terapię również w języku angielskim.

Kamila Rejowska - Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu. 
 
Nadia Knyziak - Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu.
 
Iwona Krzywiecka-Feliksik - Psycholog. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certfikatu.
 
Dominika Sztukowska - Psycholog, Specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta w Katowickim Instytucie Psychoterapii
Absowentka szkoleń w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Krótkoterminowej. Biegły sądowy w Sądzie Okręgowym w Katowicach.
 
Joanna Sawczuk - psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień. Psychoterapeuta w stylu zintegrowanym w trakcie certyfikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Ukończyła szkolenie w zakresie uzależnień behawioralnych  oraz szkolenie w zakresie treningów umiejętności/ zachowań społecznych. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi ,współuzależnionymi oraz z osobami DDA. Pracuje z osobami z zaburzeniami osobowości, z depresją i nerwicami. Zajmuje się dorosłymi i młodzieżą od 14 roku życia , prowadzi terapię par oraz terapie rodzinne.
 
Dominika Skiba - psycholog
 
Olena Melnykova - Psycholog. Psychoterapeuta z certyfikatem Kijowskiego Instytutu Terapii Behawioralno Poznawczej. Prowadzi terapię w języku ukraińskim.
 
Ewa Krytowska - Magister pedagogiki. Specjalista psychoterapii uzależnień Krajowego. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, prowadzi terapie małżeńską i terapię par. Specjalista II stopnia w zawodzie pracownik socjalny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest stałym mediatorem sądowym, posiada uprawnienia do prowadzenia mediacji karnych i rodzinnych oraz w sprawach w nieletnich. Jest ekspertem sądowym ds. w sprawie zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych. Koordynuje programy edukacji dorosłych w ramach ERASMUS + i POWER.
 
Mirosław Migas - Specjalista psychotrapii uzależnień Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Klaudia Czech - Psychoterapeutka w procesie szkolenia w Śląskim Centrum Psychoterapii i Treningu Gestalt. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w katowickim Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy na oddziale chorób afektywnych i nerwicowych. Ważnym obszarem działań zawodowych jest doulowanie - towarzyszenie kobietom w okresie okołoporodowym, ale i w doświadczeniu straty. Bliska jest jej praca z osobami w procesach uzależnienia i współuzależnienia, doświadczających traumy, lęku, przeżywających różnego rodzaju trudności relacyjne. W wolnym czasie lubi sięgać po dobrą kawę, muzykę, książki i grać w planszówki.
 
Wiola Spyra - Instruktor terapii uzależnień. Ukończyła Krakowską Szkołę Terapii Uzależnień. Uzaczestniczyła w szkoleniach z zakresu Dialogu Motywującego oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.