OFERTA ODPŁATNA

LECZENIE UZALEŻNIEŃ

W terapii uzależnień oferujemy jako standard, kompleksowy program złożony z takich elementów jak:

Konsultacje z lekarzem specjalistą psychiatrą. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, określa ogólny stan zdrowia i stawia diagnozę. Zazwyczaj są to 1, 2 spotkania.

Konsultacje ze specjalistą psychoterapii uzależnień. Zazwyczaj jest to 1 – 3 spotkań, które mają służyć weryfikacji diagnozy. Specjalista ustala idywidualny plan terapii. Dla każdego pacjenta jest to inny plan, bo uwzględnia każdą z osobna, indywidualną historię rozwoju uzależniena. Specjalista może zlecić dodatkowo wykonanie wybranych testów psychologicznych.

Sesje edukacyjno-motywacyjne ze specjalistą psychoterapii uzależnień. Pacjent otrzymuje informacje o mechanizmach uzależnienia, które pozwolą mu podjąc decyzję o podjęciu leczenia

Sesje psychoterapii indywidualnej lub wsparcie psychologiczne.

Konsultacje i sesje odbywają się w uzgodnionych z pacjentem terminach.

Uczestnictwo w sesjach psychoterapii grupowej. Grupa psychoterapii grupowej spotyka się w każdą sobotę 1 raz w tygodniu i trwa od 3 do 5 godzin.

Równolegle (opcjonalnie) prowadzone są sesje psychoterapii par (rodzin) oraz mediacje rodzinne.

Wyjazdowe turnusy terapeutyczne - 6 dni intensywnej terapii + 1 dzień na dojazd i zakwaterowanie. Turnusy organizujemy w atrakcyjnych miejscach w Polsce, których „klimat” sprzyja efektywnej pracy terapeutycznej. Podczas turnusu prowadzone są różne formy zajęć: edukacja, trening asertywnych zachowań, trening komunikacji w grupie, wsparcie psychologiczne, psychoterapia indywidualna i grupowa.

Opcjonalnie leczenia zespołów abstynencyjnych. W ramach współpracy z innymi osrodkami prowadzimy detoksykację w warunkach stacjonarnych.

Program terapii jest otwarty i jego długość i intensywność nie jest limitowana.

Nasza oferta jest kompleksowa, ale można korzystać również tylko z wybranych jej elementów z zasadą odpłatności za każdy etap osobno.

Przy wybraniu szerszego programu udzielamy rabatów.

 

ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.